Formule 1 Grand Prix Abú Dhabí ZDARMA LIVE STREAM (12/13/20): Sledujte auto závodní online | Čas, TV, kanál

Formule 1 Abu Dhabi Grand Prix se koná na Okruh Yas Marina na Ostrově Yas, Abu Dhabi, Spojené Arabské Emiráty, v neděli, 13. prosince 2020 (12/13/20).

fanoušci mohou sledovat událost zdarma prostřednictvím zkušební verze fuboTV.

Více na Formule 1, přes Associated Press:

Formula One driver Romain Grosjean nebude závodit v nedělní Grand Prix Abú Dhabí a místo toho se bude létat domů do Švýcarska, kde bude pokračovat jeho využití pro popáleniny na rukou po hrůzostrašné havárii na poslední víkend v Bahrajnu Grand Prix.

Grosjean zpočátku doufal, že se mu podaří získat dostatek mobility v rukou, aby mohl soutěžit ve finále sezóny, ale v prosinci bude opět nahrazen Pietro Fittipaldi. 13, řekl tým Haas v neděli., Fittipaldi debutoval v F1 později v neděli na SACHIR GP v Bahrajnu.

34-rok-starý Grosjean F1 kariéry může účinně být u konce, protože on byl nahrazen v příští sezóně na Haas, Michael Schumacher syn Mick přichází začít svou kariéru F1. 21letý Němec získal v neděli titul F2.

Grosjean debutoval v F1 v roce 2009 a zajistil 10 pódií, dvakrát skončil druhý. Minulou neděli nějak unikl poté, co byl uvězněn v autě Haas téměř 30 sekund poté, co explodoval po havárii prvního kola.,

“ je to s velkým smutkem, že nebudu moci dělat svůj poslední závod v Abu Dhabi a být s týmem tam,“ řekl Grosjean. „Snažili jsme se co nejvíce s lékařem zotavit se a opravit ruku, ale riziko závodění je příliš velké pro mé zotavení a mé zdraví. Je to jedno z nejtěžších rozhodnutí mého života, ale je to samozřejmě jedno z nejmoudřejších.“

ředitel týmu Guenther Steiner pochválil Grosjeana, který se v roce 2016 připojil k nováčkovi F1 Haasovi.

„Romain ukázal v posledních dnech výjimečnou statečnost a úžasného ducha., Víme, jak moc se chtěl vrátit do kokpitu v Abú Zabí, “ řekl Steiner. „Není pochyb o odhodlání a naprostém úsilí, které nám dal, aby nám pomohl dosáhnout toho, co máme jako mladý tým ve Formuli 1. Budeme navždy vděční za tuto víru a závazek.“

veterán měl silnou sezónu s Lotus v roce 2013, kdy jel po boku 2007 F1 šampion Kimi Räikkönen a zajištěné šest umístění na stupních vítězů, včetně tří rovně a druhé místo na US Grand Prix.,

Grosjeanova budoucnost je nejasná, protože příští rok nebude moci získat místo F1. Dříve projevil zájem o IndyCar racing, ale prvek rizika havárie je vysoký v závodech na oválných tratích.

Grosjean, který má tři malé děti, řekl v televizním rozhovoru dříve tento týden, že on nebyl tak nadšený jako on byl o IndyCar série po odrážející se na to po jeho hororové havárie.

(Associated Press přispěl k této zprávě.)