ATP Tour (Čeština)

Poznámka Editora: před Deseti lety, John Isner a Nicolas Mahut dokončil nejdelší zápas v historii v prvním kole ve Wimbledonu. Jak si hráči pamatují svůj boj na sociálních médiích, ATPTour.com od posledního dne zápasu dne 24.června 2010 se znovu objevuje zpráva o zápase.

To trvalo více než tři dny, zlomil hostitele tenis rekord a nakonec skončil s 25-letý Američan John Isner bít bekhend – jeho 246th vítěz – dolů řádek projít Nicolas Mahut z Francie.,

Vyzvednutí na 59-59 v páté sadě na své třetí den, první zápas na hřišti 18 na Mistrovství evropy, který zaujal diváky, pokračoval sloužit bez příležitosti bod zlomu až do 6’10“ Isner spadl na záda s držel své nervy na dokončení nejdelší tenisový zápas na rekord 6-4, 3-6, 6-7(7), 7-6(3), 70-68 vítězství v 11 hodin a pět minut.

oba muži mají pevně nohy v tenisové historii.,

V Instagram post připomínající 10-rok výročí na zápas Isner napsal: „je To něco, co jsem se ptal nesčetněkrát, i na tento den, a po pravdě nebaví omílat to, co jsme oba prošli. To, co začalo jako standardní zápas prvního kola na grandslamu, se proměnilo v podívanou, která dokonce ukradla titulky ze souběžného Světového poháru.

„Pak jsem se dozvěděl, že na jeho neuvěřitelné soutěživého ducha, Nico je jedním z nejvíce originální a druh lidí, které jsem kdy narazil.,“

Všechno nejlepší k narozeninám můj přítel… Určitě bychom si měli udělat čas společně, abychom se podívali zpět na tento úžasný příběh. #10yearsalready 🙈😉🥴@JohnIsner pic.twitter.com/OaxSArvF5k

— Nico Mahut (@nmahut) 22. června 2020

byly Tam tři breaků v 183 hry, v celkové výši 980 bodů. Mezi oběma hráči se odehrálo 168 servisních zápasů po sobě, dokud se Isner nezlomil ve 183.a posledním zápase zápasu. Předchozí přerušení podání bylo ve druhém zápase druhého setu, kdy Isner prohrával 0: 1.,

páté sadě sám, trvala osm hodin a 11 minut – déle, než jakékoli předchozí nejdelší zápas v tenisové historii, kdy Fabrice Santoro porazit jeho francouzský krajan Arnaud Clement přes šest hodin a 33 minut v utkání prvního kola v roce 2004, Roland Garros.

Isner trefil 113 esa na 103 pro Mahut, tam byli 490 vítězové celkově – včetně 244 pro Mahut, kdo vyzvedne šek na £11,250. Ve středu, Isner minul čtyři utkání body v páté sadě – jeden na 10-9, dvě na 33-32 a jeden na 59-58.,

Po dokončení historický zápas, v All England Clubu představil dva hráči a Mohamed Lahyani, švédský rozhodčí, ocenění na soud označit jejich dosažení.

v rozhovoru na kurtu č. 23 seed Isner řekl o svém poraženém soupeři: „ten chlap je absolutní válečník. Smrdí to, že někdo musel prohrát. Sdílet to s ním byla absolutní čest. Možná se zase někde potkáme a nebude to 70-68.“

Mahut byl v porážce laskavý a přiznal: „v tuto chvíli jsem opravdu vděčný. Dnes to bylo úžasné.,

„John si zasloužil vyhrát. Sloužil neuvěřitelně, je to šampion. Byla to opravdu čest hrát nejlepší zápas vůbec na největším místě pro tenis. Bylo to velmi dlouhé, ale myslím, že jsme si to oba užili.“

ironicky, Isner a Mahut se v prvním kole v roce 2011 také navzájem kreslili. Isner vyhrál 7-6(4), 6-2, 7-6(6).