ATP Tour (Polski)

Redakcja: dziesięć lat temu John Isner i Nicolas Mahut zakończyli najdłuższy mecz w historii w pierwszej rundzie Wimbledonu. Jak gracze pamiętają swoją walkę w mediach społecznościowych, ATPTour.com 24.06.2010 r.

trwało to ponad trzy dni, pobiło rekord gospodarzy i ostatecznie zakończyło się uderzeniem 25-letniego Amerykanina Johna Isnera z backhandu-jego 246.zwycięzca – w dół linii, aby wyprzedzić Nicolasa Mahuta z Francji.,

podnosząc na 59-59 w piątym secie trzeciego dnia, mecz pierwszej rundy na korcie 18 w Mistrzostwach, który zachwycił światową widownię, kontynuował na serwie bez okazji break pointów, dopóki 6’10” Isner upadł na plecy, trzymając nerwy, aby ukończyć najdłuższy mecz tenisa w historii mistrzostw. 6-4, 3-6, 6-7(7), 7-6(3), 70-68 zwycięstwo za 11 godzin i 5 minut.

obaj mężczyźni zdecydowanie mają swoje stopy w historii tenisa.,

w instagramowym poście upamiętniającym 10-letnią rocznicę meczu, Isner napisał: „to jest coś, o co mnie pytają niezliczoną ilość razy nawet do dziś, i szczerze mówiąc nie lubię ponownie powtarzania tego, co oboje przeszliśmy. To, co zaczęło się od standardowego meczu pierwszej rundy Wielkiego Szlema, przekształciło się w widowisko, które nawet skradło nagłówki z równoległych Mistrzostw Świata.

„potem dowiedziałem się, że poza jego niesamowitym duchem rywalizacji, Nico jest jednym z najbardziej prawdziwych i życzliwych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem.,”

Wszystkiego najlepszego przyjacielu… Zdecydowanie powinniśmy poświęcić trochę czasu, aby spojrzeć wstecz na tę niesamowitą historię. #10yearsalready pic.twitter.com/OaxSArvF5k

— Nico Mahut (@nmahut) 22 czerwca 2020

były trzy przerwy serwisowe w 183 meczach, w sumie 980 punktów. Do 183.i ostatniej partii meczu Isner przerwał 168 kolejnych spotkań serwisowych pomiędzy obu zawodnikami. Poprzednia Przerwa na serwie miała miejsce w drugim meczu drugiego seta, kiedy Isner został rozbity na 0-1.,tylko piąty set trwał osiem godzin i 11 minut-dłużej niż jakikolwiek poprzedni najdłuższy mecz w historii tenisa, kiedy Fabrice Santoro pokonał swojego rodaka Arnaud Clement ponad sześć godzin i 33 minuty w meczu pierwszej rundy Roland Garros w 2004 roku.

Isner zdobył 113 asów do 103 Dla Mahuta, łącznie było 490 zwycięzców – w tym 244 dla Mahuta, który odebrał czek na 11 250 funtów. W środę Isner stracił cztery punkty meczowe w piątym secie – jeden przy stanie 10-9, dwa przy stanie 33-32 i jeden przy stanie 59-58.,

Po zakończeniu historycznego meczu, All England Club wręczył obu zawodnikom i Mohamedowi Lahyani, szwedzkiemu arbitrowi, nagrody na boisku za ich osiągnięcia.

w wywiadzie na korcie nr 23 seed Isner powiedział o swoim pokonanym przeciwniku: „facet jest absolutnym wojownikiem. Śmierdzi, że ktoś musiał przegrać. Podzielenie się tym z nim było absolutnym zaszczytem. Może spotkamy się jeszcze gdzieś po drodze i nie będzie 70-68.”

Mahut był łaskawy w porażce, przyznając ” w tej chwili jestem po prostu bardzo wdzięczny. To było niesamowite dzisiaj.,

„John zasłużył na zwycięstwo. Służył niewiarygodnie, jest mistrzem. To był naprawdę zaszczyt zagrać najlepszy mecz w historii w najlepszym miejscu dla tenisa. To było bardzo długie, ale myślę, że oboje się podobało.”

Isner wygrał 7-6(4), 6-2, 7-6(6).