Watch Georgia Bulldogs football live (Magyar)

A Georgia Bulldogs football program képviseli a University of Georgia a sport Az Amerikai futball. A Bulldogok a Nemzeti Sportegyesület labdarúgócsapatának alosztályában és a délkeleti konferencia Keleti részlegében versenyeznek. Hazai mérkőzéseiket a történelmi Sanford Stadionban játsszák az egyetem Athénban, Grúzia, campus. Grúzia alakuló szezonja 1892-ben volt., UGA azt állítja, két konszenzus nemzeti bajnokság; az AP és edzők közvélemény-kutatások mindegyike szavazott a Bulldogs a nemzeti bajnok egyszer; Georgia is nevezték a nemzeti bajnok legalább egy közvélemény-kutató hatóság négy másik szezonban. A Bulldogs 15 bajnoki címet, köztük 13 MP-et nyert, a konferenciatörténelem második helyezettjeként holtversenyben, és 57 kupameccsen szerepelt, holtversenyben a második legjobb idővel. A programban két Heisman-trófea-győztes, négy első számú Nemzeti Labdarúgó Liga-válogatott, valamint számos más nemzeti díj nyertese is szerepelt., A csapat híres történetéről, egyedi hagyományairól és veszett rajongótáboráról, a “Bulldog Nemzet” – ről.