milyen gyors versenylovak?

a versenylovak 100 métert futhatnak a bolygó leggyorsabb embereinek felénél, hogy végsebességgel megtehessék, ami a bolygó leggyorsabb állatai közé teszi őket.

mind a nagy sebesség, mind az állóképesség birtokában a versenylovak teljes áramlásban valódi látványt jelentenek, függetlenül attól, hogy lapos lovakat vagy jumpereket nézel-e.

miért olyan gyorsak a versenylovak?

A versenyló sebesség mind a természet, mind a táplálkozás, vagyis a biológia és az étrend kombinációja.,

biológiailag elmondható, hogy mindenféle ló erős futók, mert sok szempontból a sebességre épülnek. A ló lábának alsó része a csont körüli inakból és ínszalagokból áll, nem pedig az izmokból, amelyeket az emberekben és más emlősökben talál. Ezek az inak és ínszalagok segítik a lovakat gyorsabb, állhatatosabb tempóban futni.

amikor az étrendről van szó, a tulajdonosoknak nemcsak figyelembe kell venniük versenyló széles táplálkozási követelményeit, hanem azt is, hogyan lehet a legjobban biztosítani számukra elég gyors felszabadulási energiát ahhoz, hogy lehetővé tegyék számára, hogy a sport tetején versenyezzenek., A lónak megfelelő minőségű fehérjéket, rostot, keményítőt és zsírt kell táplálnia ahhoz, hogy elegendő üzemanyaggal rendelkezzen az ilyen sebességgel történő versenyhez.

kik voltak a történelem leggyorsabb versenylovai?

a valaha élt leggyorsabb versenylovak között olyan híres nevek szerepelnek, mint a Secretariat, A Man o’ War, A Seabiscuit, a Black Caviar, a Valiant Pete és a Winning Brew.

a feljegyzett történelem legmagasabb versenysebessége, amelyet két Furlong felett rögzítettek, 70,76 km / h. ezt úgy sikerült elérni, hogy 2008 májusában megnyerték a Brew-t a Pennsylvaniai Grantville-ben, az USA-ban., Edző Francis Vitale vette sok hitelt segítve győztes Brew lesz olyan kivételesen gyors.

Amerikai telivér versenyló, Secretariat, másrészt, még mindig tartja a rekordot a leggyorsabb rögzített idő elért piszok. 1973-ban 25 év alatt ő volt a Triple Crown első győztese, a Belmont Stakes-I győzelmét széles körben minden idők egyik legjobb versenyének tekintik.,

Seabiscuit, akit egy Tobey Maguire főszereplésével készült hollywoodi film halhatatlanná tett, az USA-ban bajnok versenyló volt, kiemelkedő sebességéről ismert, 1938-ban pedig az év Amerikai lova lett az eredményeiért.

Nagy-Britanniában az ötfős hendikep sprint, az Epsom Dash run a Jockey Club Epsom Downs versenypályáján, a sport egyik leggyorsabb versenye., A lapos akadályok hiánya azt jelenti, hogy a legfeljebb 20 éves, három éves vagy annál idősebb futók elképesztő sebességet érhetnek el – valójában az öt Furlong feletti leggyorsabb versenyló jelenlegi hivatalos Guinness-világrekordját a Folca Kővel kötötték meg 2012-ben.