ATP Tour (Magyar)

Megjegyzés: tíz évvel ezelőtt John Isner és Nicolas Mahut a történelem leghosszabb mérkőzését fejezte be Wimbledonban az első fordulóban. Ahogy a játékosok emlékeznek a harcra a közösségi médiában, ATPTour.com 2010.június 24-én, a mérkőzés utolsó napján újra megjelenik a mérkőzés jelentése.

Több mint három napig tartott, megdöntött egy teniszrekordot, végül a 25 éves amerikai John Isner egy fonákot – a 246. győztesét – ütött le a vonalon, hogy átadja a francia Nicolas Mahutot.,

Veszi fel a 59-59 az ötödik állítsa be a harmadik napon, az első mérkőzésre a Bíróság 18 A Bajnokságon, amely meghódította a globális közönség, továbbra is szolgálni, nincs kitörési pont lehetőségeket, míg 6’10” Isner esett a hátán, hogy tartotta a bátorságot, hogy teljes legyen a leghosszabb tenisz meccs a rekord egy 6-4, 3-6, 6-7(7), 7-6(3), 70-68 győzelem, 11 óra öt perc.

mindkét férfi határozottan rendelkezik lábával a tenisz történetében.,

a mérkőzés 10 éves évfordulójára emlékező Instagram-bejegyzésben Isner azt írta: “ez olyasmi, amit számtalanszor megkérdeznek még a mai napig is, és őszintén szólva nem élvezem, amit mindketten átéltünk. Mi kezdődött, mint a szokásos első fordulóban mérkőzés egy Grand Slam átalakult egy látvány, hogy még ellopta címoldalára a párhuzamos világbajnokság.

“később megtudtam, hogy hihetetlen versenyszellem mellett Nico az egyik legeredetibb és legkedvesebb ember, akivel valaha találkoztam.,”

Boldog születésnapot barátom… Határozottan együtt kell időt vennünk, hogy visszatekintsünk erre a csodálatos történetre. #10yearsalready 🙈 😉 🥴 @johnisner pic.twitter.com/OaxSArvF5k

– Nico Mahut (@nmahut) 2020.június 22.

183 játékban három szolgáltatási szünet volt, összesen 980 pontot. 168 egymást követő szolgálati játékot tartottak mindkét játékos között, amíg Isner meg nem tört a mérkőzés 183. és utolsó játékában. Az előző szervaszünet a második szett második játékában volt, amikor Isner 0-1-re tört.,

az ötödik szett önmagában nyolc órát és 11 percet tartott-hosszabb volt, mint a korábbi leghosszabb mérkőzés a tenisz történetében, amikor Fabrice Santoro 6 óra 33 perc alatt legyőzte francia honfitársát, Arnaud Clementet a 2004-es Roland Garros első fordulójában.

Isner hit 113 ász 103 Mahut, voltak 490 nyertesek összességében-köztük 244 Mahut, aki felveszi a csekket £11,250. Szerdán Isner az ötödik szettben négy találatot hagyott ki – egyet 10-9-re, kettőt 33-32-re, egyet pedig 59-58-ra.,

a történelmi mérkőzés befejezése után az All England Klub bemutatta a két játékost és Mohamed Lahyani-t, egy svéd bíró-díjat a bíróságon, hogy jelezzék eredményeiket.

egy bírósági interjúban Isner 23. számú seed azt mondta legyőzött ellenfeléről: “a srác abszolút harcos. Bűzlik, hogy valakinek veszítenie kellett. Abszolút megtiszteltetés volt megosztani vele ezt. Talán újra találkozunk valahol az úton, és nem lesz 70-68.”

Mahut kegyes volt a vereségben, beismerve ” ebben a pillanatban nagyon hálás vagyok. Csodálatos volt ma.,

“John megérdemelte a győzelmet. Hihetetlen teljesítményt nyújtott, bajnok. Nagy megtiszteltetés volt, hogy valaha a legnagyobb meccset játszhattam a tenisz legjobb helyén. Nagyon hosszú volt, de azt hiszem, mindketten élveztük.”

ironikus módon Isner és Mahut 2011-ben az első fordulóban is döntetlent játszottak egymással. Isner nyert 7-6(4), 6-2, 7-6(6).